Ostre strzelanie w Ząbkach

W Ząbkach, na boisku lidera III ligi piłki nożnej kobiet, zgromadzeni kibice obejrzeli aż 14 goli. Po bardzo interesującym meczu Ząbkovia pokonała Loczki Wyszków 9:5 (4:2).

Po dziesięciu minutach meczu można było przecierać oczy ze zdumienia. Wyszkowianki po dwóch fantastycznych akcjach prowadziły 2:0 z liderkami i kandydatkami do awansu. Niestety, kolejny raz zabrakło doświadczenia i zawodniczki z Ząbek szybko doprowadziły do remisu. Przed przerwą gospodynie trafiły jeszcze dwa razy i na przerwę wyszkowianki schodziły ze spuszczonymi głowami.

Druga połowa zaczęła się od kolejnych ataków Ząbkovii. Szybko zdobyte gole były efektem indywidualnych błędów zawodniczek Loczków. Kiedy mecz wydawał się już być rozstrzygnięty do głosy doszły wyszkowianki, które zdobyły kolejne trzy gole. Niestety, mimo kilku dogodnych sytuacji dla Loczków, więcej bramek już nie padło.

Z jednej strony taki wynik z zespołem zmierzającymi pewnym krokiem po awans do II ligi powinien cieszyć. Z drugiej strony, trzeba stwierdzić, że Loczkom zabrakło konsekwencji w realizacji założeń trenera. Była bowiem szansa a sprawienie sensacji.

Terminarz ułożył się dla wyszkowskiej drużyny tak, że pierwsze trzy mecze grały z najsilniejszymi przeciwniczkami. Teraz więc czas na punkty i zwycięstwa. Najbliższa szansa w następnej kolejce - Orliki Jeruzal zajmują ostatnią pozycję w lidze.