Historyczny pierwszy mecz w III lidze

Deszczowa niedziela 24 sierpnia 2014. To dla piłkarek i sztabu UKS Loczki Wyszków historyczna data. Właśnie tego dnia wyszkowskie piłkarki rozegrały swój pierwszy mecz w pierwszym sezonie III ligi piłki nożnej. Na inaugurację nasze dziewczęta przegrały z doświadczonym zespołem Wilgi Garwolin 1:2.

Wiele z zawodniczek Loczków ma na koncie sukcesy takie jak mistrzostwo Mazowsza, III miejsce w Mistrzostwach Polski gimnazjów czy zwycięstwo w turnieju „O Złotą piłkę”. Jednak dopiero w niedzielę zadebiutowały w rozgrywkach ligowych.
Trener Loczków Karol Wołynko przed meczem narzekał trochę na kontuzje kilku zawodniczek. Dzięki zaangażowaniu i walce nasze zawodniczki zagrały wyrównane spotkanie z bardziej doświadczonymi piłkarkami z Garwolina. Pod koniec pierwszej połowy po wzorowej kontrze Paulina Pokraśniewicz zdobyła historycznego pierwszego gola dla Loczków.
- Prawa noga mnie boli, więc uderzyłam lewą - powiedziała po meczu.
W drugiej połowie Wilga zaatakowała, spychając Loczki do obrony. Mimo bardzo dobrej gry środkowych obrończyń, zawodniczki gości trafiły do siatki dwa razy.
- Zdobywamy dopiero doświadczenie - mówił trener Wołynko - mamy wolę walki, ale dziewczynom brakuje ogrania.
Już w najbliższą niedzielę wyszkowianki zagrają kolejny mecz - ich przeciwniczkami będą piłkarki Tygrysa Huta Mińska.
Pierwszy mecz zaliczony, pierwszy gol zdobyty. Czekamy na pierwsze punkty. Powodzenia!
Loczki Wyszków - Wilga Garwolin 1:2 (1:0)
Bramka dla Loczków: P. Pokraśniewicz 38.
Skład Loczków Wyszków: Gołębiewska - K. Pokraśniewicz, Wiśniewska, Kasińska (Klimut), Anklewicz (Sarnacka), Bonius, Markowska (Ufnal), K. Nadaj (Mróz), N. Nadaj, Frąntczak, P. Pokraśniewicz
Widzów: ok. 50