Paulina show, czyli co by było, gdyby grała zdrowa

Jeszcze kilka godzin przed meczem nastroje w zespole Loczków były nienajlepsze. Do Wyszkowa przyjechał jeden z faworytów ligi - Ostrovia Ostrów Wielkopolski, a najlepsza snajperka - Paulina Pokraśniewicz zgłosiła ból mięśnia i jej występ stał pod znakiem zapytania.
Na szczęście klubowej fizjoterapeutce udało się doprowadzić Paulinę do stanu pozwalającego na grę. Napastniczka odwdzięczyła się już w 2. minucie strzelając gola po zagraniu Marty Kiełek. Mimo przewagi ostrowianek, nasze piłkarki nie straciły do przerwy gola, na dodatek w 27. minucie zdobyły drugą bramkę. Idealną wrzutkę Natalii Czyż na gola zamieniła ponownie Paulina Pokraśniewicz.
W przerwie Martę Kiełek zastąpiła 15-letnia Zuzanna Marszał. I już po trzech minutach zdobyła swojego pierwszego gola w dorosłej piłce, podwyższając wynik na 3:0.
Zespół z Ostrowa jest jednak bardzo groźny, co pokazał w następnej fazie meczu. Między 50. a 65. minutą zawodniczki z Wielkopolski zdobyły dwie bramki i ciągle atakowały. Świetnie w bramce spisywała się jednak Adriana Wiśniewska.
W 65. minucie meczu w środku boiska piłkę przejęła Aleksandra Kozłowska, podała na skrzydło do Z. Marszał, a ta wyłożyła, jak na tacy, piłkę P. Pokraśniewicz, która zdobyła swojego trzeciego gola.
Zdenerwowane ostrowianki rozpoczęły od środka i... straciły piłkę, którą przejęła A. Kozłowska. Prostopadłe podanie do P. Pokraśniewicz zakończyło się golem na 5:2. Po strzale napastniczka Loczków usiadła jednak na murawie i zasygnalizowała konieczność zmiany.
- Skoro z kontuzją strzeliła cztery gole, to co by było, gdyby była zdrowa? - żartobliwie pytali na trybunach kibice.
Pięć minut przed końcowym gwizdkiem ostrowianki zdobyły gola na 5:3, ale to było wszystko, na co stać było w niedzielę zespół z Wielkopolski.
Przed spotkaniem z Ostrovią uhonorowano Wiktorię Mostowską, która w barwach Loczków rozegrała 50. meczów w II lidze.

Loczki Wyszków - Ostrovia 1909 Ostrów Wlkp. 5:3 (2:0)
Loczki: Adriana Wiśniewska - Joanna Jeż, Marta Kiełek (46. Zuzanna Marszał), Wiktoria Mostowska, Eliza Pietruczuk (73. Natalia Kasińska), Anna Bortkiewicz, Oliwia Piersa (87. Maria Połodziuk), Julita Pietruczuk, Natalia Czyż, Aleksandra Kozłowska, Paulina Pokraśniewicz (70. Weronika Molska)
Żółta kartka: A. Bortkiewicz
Sędziowała: A. Starobrat-Cienka