Loczki pokonują liderki!

Do soboty liderki tabeli II ligi piłki nożnej kobiet - Stomil Olsztyn nie stracił punktu ani gola. Po meczu z Loczkami to się zmieniło. Wyszkowianki wygrały 2:0.
Nie mają szczęścia do przyjazdów do naszego miasta piłkarki Dumy Warmii. Pierwszy ich mecz, wiosną tego roku zakończył się pewnym zwycięstwem naszych piłkarek 3:0. W sobotę Stomilanki również musiały uznać wyższość Loczków.
Wyszkowianki mecz zaczęły lepiej od gości. Przyzwyczajone do sztucznej nawierzchni olsztynianki, na błotnistym boisku w Wyszkowie nie potrafiły znaleźć właściwego rytmu gry. Z kolei Loczki raz po raz atakowały i gdyby Paulina Pokraśniewicz wykorzystała swoje stuprocentowe sytuacje na przerwę zespoły schodziłyby z wynikiem 3:0 dla wyszkowianek.
Jedyną bramka pierwszych 45 minut nasza snajperka zdobyła z rzutu karnego po faulu w polu karnym.
Od tego momentu w szeregi Stomilu wkradła się nerwowość, którą, nie wiedzieć czemu, swoimi komentarzami podsycał trener gości. W pierwszej odsłonie meczu liderki oddały dwa celne strzały, oba obronione przez Joanną Żak.
W przerwie trener Karol Wołynko dokonał zmiany na pozycji stoperki. Adrianę Wiśniewską zmieniła Karolina Pokraśniewicz, która przez kilka ostatnich dni nie trenowała i nie miała sił na pełne 90 minut walki. Zastępująca ją od pierwszej minuty doświadczona Adriana Wiśniewska zagrała bardzo dobrą połowę i trzeba się cieszyć, że trener dysponuje w tym sezonie wyrównaną i szeroką kadrą.
Po przerwie sytuacja na boisku nie zmieniła się. Stomil bił głową w mur, a ciekawe sytuacje przeprowadzały wyszkowianki. Po jednej z nich w polu karnych stoperka gości zagrała piłkę ręką i jedenastkę na gola zamieniła ponownie Paulina Pokraśniewicz.
Ostatnie 20 minut należało do Stomilu, ale wyszkowianki umiejętnie się broniły i po kontrach miały nawet szansę na podwyższenie prowadzenia.
Po meczu debiutująca w roli kapitana zespołu Joanna Jeż powiedziała: - Mecz był wyrównany, z wieloma sytuacjami podbramkowymi. Zagrałyśmy konsekwentnie oraz skutecznie i dzięki temu możemy się dziś cieszyć z trzech punktów.