Loczki na miesiąc przed startem ligi (AKTUALIZACJA)

Dwanaście zespołów zagra w III lidze piłki nożnej kobiet w nadchodzącym sezonie. Wyszkowskie Loczki poznały przeciwniczki. Na piłkarskiej mapie kobiecego futbolu są nowe kluby.
W mazowieckiej III lidze zagrają:

• DAF Płońsk (spadkowicz z II ligi),
  • Mazovia Grodzisk Mazowiecki,
  • Tygrys Huta Mińska,
  • Start Otwock,
  • Pogoń Siedlce,
  • Królewscy Płock,
  • Wilga Garwolin,
  • Loczki Wyszków,
  • Ząbkovia II Ząbki (debiutant),
  • GOSiR II Piaseczno (debiutant),
  • Ostrovia Ostrów Maz. (debiutant),
  • Żbik Nasielsk (debiutant).

Początkowo w lidze miało grać 13 zespołów. Jantar Ostrołęka poprzez zawirowania w klubach drugoligowych, ostatecznie jednak utrzymał się w II lidze i w związku z tym w mazowieckiej trzeciej lidze zagra 12 zespołów.

Początek sezonu planowany jest na 29 sierpnia. Duża liczba spotkań sprawia, że liga potrwa do połowy listopada.
Wyszkowski zespół już wkrótce ogłosi nabór do drużyny. Odbędzie się on 10 sierpnia i 10 września.
- Chcemy rozszerzyć skład - mówi trener Loczków, Karol Wołynko. - Ciągle szukamy dziewczyn i kobiet, których pasją jest piłka nożna. Najważniejsze jest zaangażowanie, resztę wspólnie wytrenujemy.

Loczki w zeszłym sezonie zajęły piąte miejsce w III lidze, zdobywając 25 punktów. Powstała też sekcja juniorek, która rozpocznie swoje zajęcia po wakacjach.