Loczki wygrywają na Podhalu

Najdalszy w tym sezonie wyjazd piłkarek Loczków zakończył się wysokim zwycięstwem. Nasza drużyna pokonała Rysy Bukowina Tatrzańska 9:0 (6:0).

450 kilometrów dzieli Wyszków i Nowy Targ, gdzie rozgrywane było niedzielne spotkanie. Nasze piłkarki gościły już na Podhalu, grając z Rysami w Pucharze Polski. Wtedy mecz skończył się wynikiem 3:0 dla Loczków. Tym razem 3:0 było już po 20 minutach meczu, a całe spotkanie zakończyło się wynikiem 9:0.
Duże znaczenie miał fakt, że gospodynie przystąpiły do gry w niepełnym składzie.
W 11. minucie zza linii pola karnego uderzyła Martyna Rosa i było to jej czwarty gol w czwartym kolejnym meczu ligowym. Przed przerwą strzelały także Anna Jałocha (16. i 28.), Paulina Pokraśniewicz (20. i 42.) oraz Oliwia Świętoń. Najładniejszy gol padł jednak po strzale Beaty Chapskiej, ale sędzia boczny dopatrzył się pozycji spalonej.
Po przerwie trener Karol Wołynko dokonał zmian i zagrały zawodniczki, mające mniej doświadczenia na ligowych boiskach. Mimo to wyszkowianki zdobyły kolejne trzy gole, dwa z nich zdobyła Natalia Czyż, a jednego Joanna Jeż. Bramek byłoby zapewne więcej, ale rewelacyjnie dysponowana była bramkarka zespołu gospodarzy, Słowaczka Frederica Pajonkova.
Po zwycięstwie na Podhalu wyszkowianki zajmują szóste miejsce w tabeli. I na tym samym miejscu pozostaną po najbliższej kolejce. Loczki mają wolny weekend, a będące za nimi piłkarki AZS UW mają cztery punkty mniej.

Rysy Bukowina Tatrzańska - Loczki Wyszków 0:9 (0:6)

Gole: Anna Jałocha (16. i 28.), Paulina Pokraśniewicz (20. i 42.), Natalia Czyż (57. i 90.), Martyna Rosa (11.), Oliwia Świętoń (40.), Joanna Jeż (58.)
Loczki: Katarzyna Kulasińska - Wiktoria Mostowska, Joanna Jeż, Aleksandra Ślubowska, Natalia Kasińska (60. Oliwia Wróbel), Beata Chapska, Anna Jałocha, Martyna Rosa, Oliwia Świętoń (71. Weronika Molska), Natalia Czyż, Paulina Pokraśniewicz
Sędziowała: Karolina Fatyga (Świętokrzyski ZPN).